Naprapathögskolans avslutning 2012

Avslutningen inleddes med att studenter och personal samlades till drink på Naprapathögskolans terrass. Klockan 14.00 intogs platserna i aulan och vi kan nog med säkerhet säga att vi slagit rekord i antal deltagare i avslutningsfirandet.

Konfrancier var Naprapathögskolans studierektor Eva bredberg och på talarlistan stod VD Inger Berg, rektor Eva Skillgate, ordförande i Naprapathögskolans vetenskapliga råd Professor Lars Alfredsson samt förbundschef för Svenska Naprapatförbundet Anders Mattsson-Coll.

Talade gjorde också Naprapathögskolans studentkårs ordförande Thomas Lund Johannesen som även tilldelades stipendium till minne av naprapat Anne-Li Hallstensson.

För musiken stod två av Naprapathögskolans studenter.

Fler bilder från evenemanget finns på Naprapathögskolan på Facebook.