• Naprapathøgskolen i Stockholm

    Naprapathøgskolen er den største høgskolen i Norden innen manuell medisin og passer for deg som vil arbeide med mennesker og helse.

    Les merSøk nå!

Naprapatutdanningen

Naprapatutdanningen har mange fornøyde studenter, høy eksamensfrekvens og arbeidsmarkedet er bra. Naprapater er svært ettertraktede og det er høy sysselsettingsgrad etter endt utdanning. Søk til Naprapathøgskolan du også!

Naprapatprogrammet er en 4-årig heltidsutdanning som består av teoretisk, praktisk og klinisk undervisning. Halvparten av studiet består av medisinske emner som anatomi, fysiologi, neurologi, ortopedi, sykdomslære og idrettsmedisin. Den andre delen omfatter spesialisering innen naprapati. Der får du lære deg å undersøke og diagnosere plager i muskler og ledd, samt behandle disse med manuelle behandlingsteknikker som manipulasjon, mobilisering, triggerpunktsbehandling, stretching og klassisk massasje.

Hva er naprapati?

Naprapatene gir helsefremmende og effektiv manuell behandling av muskel- og leddplager. Naprapatene er engasjert i klinisk arbeid med direkte pasientbehandling og er selvstendige i diagnostikk, undersøkelse, behandling og forebygging av feilfunksjoner og smertetilstander i muskel- og leddsystemet.

Naprapater er i dag den største gruppen innen avansert manuell medisin i Norden. I Norge, Sverige og Finland finnes det drøyt 1700 yrkesaktive naprapater. I dag er det over 400 naprapater i Norge. Alle Norske naprapater er utdannet ved Naprapathøgskolan i Stockholm.

Naprapatene får offentlig autorisasjon i Norge

Som et resultat av budsjettforhandlingene er det nå enighet om å gi naprapater og osteopater offentlig autorisasjon.

Detta vil ha stor betydning for alle naprapater i Norge, og innebærer at naprapati bli en godkjent behandlingsform i norsk helsetjeneste.

Naprapathøgskolen – Midt i Stockholms nye akademiske senter

I forbindelse med våre lokaler i Kräftriket bygges Campus Albano nå. Naprapathøgskolen vil dermed snart være midt i Stockholms nye akademiske senter med plass til blant annet 15.000 studenter og 1000 studentboliger!

Åpent hus

Velkommen til digitalt åpent hus på Naprapathøgskolen. Under åpent hus får du vet mer om naprapatopplæringen og møter både lærere og studenter. Det er mange muligheter til å stille spørsmål, og blant deltakerne tegner vi også ledige plasser for våre forberedende kurs.

Forberedende kurser

Naprapathøgskolen tilbyr tre forberedende kurs for de som er interessert i utdanningen. Preparandkurs, Massasjekurs og Stretchingkurs. I løpet av kursene får du lære mer om naprapati og om noen av fagene som inngår i utdanningen som anatomi, fysiologi, idrettsmedisin, massasje og stretchingteknikker. Kursene gir deg også en fordel når du søker deg inn på Naprapatprogrammet.

Klinisk praksis ved høgskolens klinikker

Under hele utdanningen får du som student ta i mot egne pasienter på høgskolens klinikker. Den kliniske praksisen skjer under observasjon av sertifiserte naprapater og hvert år utfører høgskolens studenter ca 40.000 behandlinger.

Etter fire år og avlagt sluttprøve, gjennomfører du din naprapateksamen og er deretter godt rustet til å innlede din karrière som naprapat.

Den mest populære utdannelsen i Sverige for norske studenter!

Av de 670 nordmenn som studerer i Sverige, studerer 134 ved Naprapathøgskolen i Stockholm. Dette gjør naprapatutdanningen til den mest populære utdanningen i Sverige for norske studenter. Les hele sammendraget på studenttorget.no.

Å jobbe som naprapat

Som naprapat kan du drive egen klinikk eller jobbe som ansatt. På større klinikker arbeider man ofte i team og sammen med andre helsepersonell og terapeuter.

Behovet av naprapater er stort og innen idrettsmedisin er det vanlig at forbund, foreninger, og også eliteidretten benytter naprapater. Mange Naprapater jobber også på treningssenter eller innen helsebransjen generelt.

Naprapatutdannelsen i siffer

350 studenter

fra hele Norden

50 år

erfaring som utdanning

50/50

praksis/teori

Over 90%

fornøyde studenter

Hva synes våre studenter?

 

”Naprapatprogrammet er et veldig unikt studie som kommbinerer praktiske- og teoretiske leksjoner. Vi lærer litt om mye innen den medisinkeverden og går dypt inn på området vi skal være eksperter på, beveglesesorganet!”

Trine

”Utbildningen präglas av mycket kompetenta lärare och den ger en enorm kunskapsbas för att kunna arbeta med patienter med all smärtproblematik.”

Marco

”Som naprapatstudent trivs jag på skolan och har lärare som är inom toppen av sina ämnen. En väldigt rolig utbildning som slutar i väldigt många möjligheter!”

Victor

”Fantastiskt bra högskola med engagerade lärare, lärorika lektioner samt bra möjligheter till praktik större delen av utbildningen.”

Filippa

”Naprapathögskolan är en unik skola som ger dig riktigt goda kunskaper inom manuell medicin. Teori blandas med praktiska lektioner och kliniktimmar vilket gör att du utvecklas och är förberedd för yrkeslivet när examensdagen är här. Du får en fantastisk förståelse för människan och kroppen samt att stämningen på skolan är toppen!”

Caroline

”Jag tycker att skolan helt uppfyller mina förväntningar. Det är mycket studier och det krävs mycket tid men det gör inget för föreläsningarna är spännande och föreläsarna är riktigt bra. Vi är 75 st i klassen och det är en riktigt härlig stämning rakt igenom! Om du tänkt söka till skolan, sluta tveka! Du gör rätt val!”

JB